środa, 17 listopada 2010

Papiery Made in Germany

U nas przez wielu niedoceniane, przynajmniej ja odnoszę często takie wrażenie podczas rozmów z moimi klientami. A zastosowanie mają bardzo szerokie, wyklejki, etui, oprawy pół-skórzane i pół-płócienne, w pięknych ostrych barwach lub stonowane. Papiery marmurkowe, bo o nich mowa są ręcznie wykonywane i ja mam to szczęście że znam kilka osób, które wykonywanie ich opanowali do perfekcji. Niestety znowu nie w Polsce. Ale jeśli ktoś zna taką osobę u nas w kraju, to proszę o info...
Te które właśnie otrzymałem od Dirka z Niemiec są wykonane farbami wodnymi na karagenie, jakiś czas temu zamieściłem już posta o papierach marmurkowych, były to jednak papiery wykonane za pomocą farb olejnych, na Gelascu.
To pierwsza partia jaką zamówiłem u Dirka, i muszę napisać że po rozpakowaniu i pierwszych oględzinach jestem pełen uznania - są po prostu SUPER!!!
Kilka załączam, oceńcie sami......a tutaj próbki moich papierów z ubiegłorocznego kursu w Kadaniu - farby olejne na Gelascu.

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Yyyyyyyyyyy - cudowne. Kiedyś uczyłam się tej techniki w liceum. Niestety, zeszyt od technologii zgubiłam przy której przeprowadzce, a lekcji mieliśmy tylko kilka - pamiętam piąte przez dziesiąte. Czy rozważa Pan zorganizowanie u siebie takiego kursu? Bo gdyby Pan rozważył, to pierwsza chętna już jest :) W dodatku jestem poznanianką :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam, niestety papiery odpuszczam, niech uczą tego lepsi i bardziej doświadczeni, dziękuję za komentarz, pozdrawiam - Jacek

    OdpowiedzUsuń