piątek, 23 kwietnia 2010

Zaproszenie na wystawę


Jan & Julia

have the pleasure inviting you to the exhibition of MET6

" BOOKS binds ART "

B, Antwerp, Permeke library
April 9 - April 30 2010

F, Paris, Librairie Blaizot
May 12 - May 29 2010

D, Mainz, Gutenbergmuseum
August 17 - November 14 2010

More informations: www.boekbinderij-camps.be

poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Oprawy pudełkowe

Kazetova vazba lub box binding - tak Jan Sobota powiedział podając mi do ręki skórzane pudełko. Zetknąłem się wtedy z tego rodzaju oprawą pierwszy raz w życiu i natychmiast wzbudziła moje ogromne zainteresowanie. Niestety upłynęły kolejne dwa lata zanim nauczyłem się oprawiać książki w tym stylu. Wykonuję je bardzo, ale to bardzo rzadko... Zbyt rzadko... Najpilniejsze oprawy pierwszej połowy tego roku mam już za sobą, myślę tu o realizacji na wystawy w Estonii i Republice Czeskiej i teraz już z większym spokojem chciałbym wykonać ponownie moją kolejną oprawę pudełkową. Nie liczę na szybki finał, wiem już jak ważna jest w tego typu oprawie precyzja wykonania, a czas jaki będę poświęcał na realizację ponownie będzie mocno ograniczony. Choć tym razem znika presja związana z terminem, a to już naprawdę wiele...
Poniżej kilka projektów i realizacji kazetovej vazby w wersji Jana Soboty...


środa, 7 kwietnia 2010

Knihvazac i inne


Niestety w Polsce nie ma na rynku wydawniczym żadnego czasopisma o branży introligatorskiej po które mógłbym sięgnąć chociaż raz do roku. Złożyło się na to zapewne wiele różnych czynników o których nie chciałbym pisać bo przede wszystkim nie czuję się uprawniony, ale wyraźny żal odczuwam że w wielu europejskich krajach potrafiono się zmobilizować i ludzie zajmujący się tą tematyką zawodowo lub nawet hobbystycznie mają swoje branżowe wydawnictwo. Wiem, w dobie internetu można dotrzeć do bardzo ciekawych artykułów ale jednak to nie to samo.
Korzystam zatem z tego co ukazuje się w innych krajach, a wydaje mi się to ważne bo dzięki temu wiem co, gdzie i kiedy wydarzy się w bliskiej przyszłości.

Jacek

niedziela, 4 kwietnia 2010

Coraz bardziej zielono
Ostatnio pracowałem bardziej niż intensywnie, powodem były przygotowania do TUKV, dlatego też mało korzystałem z naszego coraz bardziej zielonego przydomowego ogródka. Krótka świąteczna przerwa to wyśmienita okazja na to, aby w towarzystwie sprawdzonych przyjaciół obserwować jak wszystko budzi się do życia...
Z czego się oczywiście bardzo, bardzo cieszę... i chyba nie tylko ja...

piątek, 2 kwietnia 2010

Cenna Waza, gotowe oprawy


Dzisiaj bez komentarza ale za to z większą ilością zdjęć, "Cenna Waza" w wersji złotej i czarnej gotowa do wysłania na czeskie Trienale Umelecke Knizni Vazby.